سازه های نمایشگاهی

به مجموعه سازه هایی که در نمایشگاه به منظور استفاده به عنوان تبلیغات یا معرفی شرکت و محصول در غرفه سازی استفاده می شود سازه های نمایشگاهی گفته میشود.

از انواع سازه های نمایشگاهی می توان به استند فروشگاهی ، استند رول آپ ،استند پاپ آپ ، بنرهای نمایشگاهی ، استند لایت باکس ها ، استند میز کانتر ، استند فلکس ، استند جا کاتالوگی ، استند جا طلقی و … اشاره کرد که در زیر به توضیح در مورد آنها خواهیم پرداخت

 

چاپ استند تبلیغاتی یکی از ابزارهای تبلیغاتی بسیار موثر و کارآمد است. 

چاپ استند  در فروشگاه ها امروزه بسیار ترویج پیدا کرده است از انواع دیگر استندها که امروزه با پیشرفت صنعت چاپ و تبلیغات بیشتر مورد اقبال عمومی قرار گرفته اند می توان به استند های نمایشگاهی، استند بنر، استند پلات و لمینیت، استند ایکس، استند رول آپ و استند پاپ، استند کانتر و استند جا کاتالوگی و استند جا بروشوری اشاره نمود. از استند ها بیشتر در سازه های نمایشگاهی برای اجرا در نمایشگاه ها استفاده می شود.

استندهای تبلیغاتی

یکی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی بسیار موثر و کاربردی استند است استندهای نمایشگاهی امروزه در بسیاری از معابر، فروشگاهها،داروخانه ها، سالنهای همایش، نمایشگاهها و حتی دفاتر و شرکتها کاملاً قابل مشاهده هستند متاسفانه بسیاری از مشتریان گرامی از تنوع قابل دسترسی این استندها مطلع نبوده و به فراخور نیاز خود سفارش طراحی و ساخت نمی دهند . استند سازه هایی هستند که در غرفه سازی و غرفه آرایی در نمایشگاه ها کاربرد دارند . از استند ها برای معرفی محصولات در فروشگاه ها هم استفاده می شود.استندهای نمایشگاهی از ابزاری هستند که در نمایشگاه ها و با تنوع خاص و اشکال مختلف به معرفی خدمات و کالا و محصول شما میپردازند. استندهای نمایشگاهی با اینکه بزرگ نیستند ولی از لحاظ بازدهی تبلیغاتی بسیار مفید می باشند. از ویژ گی های استند رومیزی و استند پاپ آپ و استند رول آپ می توان به پایین بودن قیمت ، سطح تبلیغ وسیع آن و تولید سریع آن اشاره کرد. یکی دیگر از مزییت های سازه های نمایشگاهی حمل آسان آن است که براحتی تولید و براحتی حمل می شوند . بیشتر سازه های نمایشگاهی از جمله استند پاپ آپ و استند جا کاتالوگی و استند جا بروشور و استند ایکس دارای کیف مخصوص برای حمل و نقل هستند. استند ها سازه هایی هستند که براحتی هر مدیایی که باشد روی آنها نصب می شود اعم از استند پلات و لمنیت و استند بنر و استند و استند رول آپ و استند په په و … استندهایی که برای فضاهای داخلی و فضای باز استفاده می شود به استند های (indoor banner) معروف می باشند و استند هایی که در فضا و محیط داخلی استفاده می شوند (outdoor banner) می گویند. استند ها بعلت سبکی و راحتی جابجایی به استندهای پرتابل هم معروف می باشند .

 

کاربرد استندهای تبلیغاتی در کجاست؟

استندها اغلب در محیط هایی که به معرفی کالا یا محصول یا ایده ای پرداخته می شود از استندهای تبلیغاتی استفاده می شود. استندها اغلب در کنفرانس های مهم و رویداد ها و فروشگاه ها و نمایشگاه ها و هتل ها و مراکزی که خرید در آن جریان دارد بیشتر یافت می شود.


 

استند های فروشگاهی :

مغازه های خرده فروشی مکان شلوغی هستند . درصد کثیری از فروش در سلف سرویس ها انجام میشود جایی که مشتریان کالا ها را خود انتخاب میکنند جایی که خرید از روی هوس را امکان پذیر میسازد . استند های بازار پردازی که گاهی استندهای تبلیغاتی نیز نامیده میشوند از انواع استندهایی هستند که برای ترغیب خرید از روی هوس بکار می روند . این استندها به طور استراتژیک درون مغازه نزدیک پیشخوان بازرسی قرار داده میشوند تا مشتری هنگام انتظار در صف فرصت کافی برای نگاه کردن به تبلیغات را داشته باشد . از نظر ساخت استندها بگونه های طراحی شده اند که به آسانی سوار شوند. عموماً استندهای کوچک در مغازه هایی که لوازم آرایشی و بهداشتی و زیبایی و دیگر اقلام کوچک را می فروشند به چشم میخرود که اغلب با یک موتور باطری دار حرکت میکنند. نوع دیگر استند تبلیغاتی بزرگ میباشند کالا را مستقیماً ازجعبه های محل کالا به درون آن خالی میکنند که این کار باعث تشویق مشتری به خرید میشود . این نوع سطل های تبلیغاتی در سوپر مارکت ها برای اقلام حراج شده به کار می روند. از انواع دیگر استندهای تبلیغاتی هم در داخل و هم در خارج فروشگاه ها مانند پمپ بنزین ها استفاده میشود . که شامل پرچم ها ، موبیل ها ، پلاکارتها ، سپیند ها و دیگر وسایل که به تنهایی و با قدرت برق حرکت میکنند. وسیله دیگری که در مراکز خرید برای فعال کردن حراج ها به کار می رود استندهای ایستاده هستند . به علاوه شماری از استند های تبلیغاتی دارای وسایل گرافیکی مانند قفسه ، نشانه و لیبل هم هستند که برای جلب مشتری طراحی شده اند .

 

استندهای دائمی: بعضی اوقات استندهای تبلیغاتی موقت برای مغازه ها یا محصولات مناسب نمیباشند . در این مواقع از استندهایی دائمی استفاده میشود . استندهای دائمی از مواد مقاوم مانند چوب ، پلاستیک و سیم ساخته میشوند و معمولاً پر زرق و برق و گران قیمت هستند و اغلب برای استند لوازم آرایش استفاده میشوند و کاربردشان از فروش نمایش و کمک به مشتریان برای خرید محصولات نمونه ) اشانتیون ( است.

استندهای پشت ویترین: ارزشمندترین استندهای مراکز خرید احتمالا استندهای پشت ویترین میباشند زیرا که مشتریان را از بیرون به سوی مغازه ها جذب میکند . استندهای مخصوص ویترین از پوسته های ساده تا استندهای پیچیده که در ویترین آژانس هوایی ، کافه و رستورانها دیده میشود را شامل شوند از آن جا که استندهای پشت ویترین وسط قسمت فروش مغازه ساخته میشود . پس در نظر فنی دیگر از نوع استندهای مراکز عمومی خرید نیستند

 

از انواع این استند ها میتوان به این موارد اشاره کرد : استد ایکس ، استند کراس ، استند متغیر ، استند فلکه ای ، استند رومیزی ، استند A4 , A5 ,A3 , …

استند پوستر: این نوع استند نیز جهت تبلیغات و نصب پوسترهای نمایشگاهی و تبلیغاتی در سه مدل قابل ارائه می باشد .جهت انتخاب به تصاویر پایین صفحه مراجعه نمایید.

استند جا کاتالوگی: از این نوع استند همانطور که از نامش پیدا است جهت قرار دادن وچیدن اقلامی نظیر کاتالوگ، بروشور و مجلات استفاده می گردد

 

استند لایت باکس: نوعی جعبه (باکس) نورانی که در انواع مختلف دیواری و ایستاده قابلیت هایلایت کردن پوستر و یا طرح گرافیکی شما را دارد..

 استند رول آپ : نوعی استند تبلیغاتی که از غلافی رولی شکل بیرون می آید. (جهت انتخاب به تصاویر پایین صفحه مراجعه نمایید. اگر استندها بصورت گردان باز یا بسته شوند و دارای موتوری برای بالا و پایین کشیدتن آن بنر یا پلات و لمینیت باشد به آن رول آپ گفته میشود.

 

فرق رول آپ ها نسبت به استند ها می توان به داشتنه موتوری متحرک و گردان برای رول آپ ها اشاره کرد که در بعضی حالات بصورت همیشه گردان و در بعضی حالات فقط بالا و پایین شده و بوسیله میله ای که در پشت آن قرار دارد ثابت میشوند.

از انواع رول آپ ها میشود به رول آپ های گردان و ثابت اشاره کرد

قیمت چاپ رول آپ ها نسبت به چاپ استند گران ترست بدلیل جای کمتری گرفتن رول آپ و همیشه سوار بودن پلات و لمینیت و یا په په در داخل رول آپ می باشد.

رول آپ استند ها (Rollup Stand) سبکترین نوع سازه های نمایشگاهی هستند که در سایزها و اشکال مختلف وجود دارند.

خرید رول آپ استند بسیار اقتصادی و مناسب جهت هر نوع مراسم و نمایشگاه بوده و با توجه به سهولت حمل و نقل و نصب آسان و سریع، جزو محبوبترین سازه های پرتابل نمایشگاهی می باشد.

در هنگام برپایی نمایشگاه با استفاده از چند پاپ آپ، استند، رول آپ و میز کانتر براحتی غرفه ها و فضاهای پیش ساخته مورد قبولی میتوان ایجاد نمود.

 

استند کانتر:  یکی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی و فروش که جهت استفاده در نمایشگاهها، غرفه ها، لابی ها و … مورد مصرف قرار می گیرد

 

میز کانتر سویسی: میز کانتر یا پیشخوان رکن اصلی غرفه های نمایشگاهی است که جهت ارائه اطلاعات کالا و خدمات مورد استفاده قرار می گیرد و تفاوت اصلی آن با میز های معمولی قابلیت نصب چاپ و قابل حمل بودن آن ها می باشد

 

از ویژگی های میز کانتر سوییسی میتوان بخ صفحه MDF با روکش PVC که قابلیت جمع شدن دارد و دارای قفسه جهت نگهداری کاتالوگ و نمونه محصول می باشد اشاره کرد.

 

استند بنر : ارائه پیام تبلیغات در قالب و فرمت گرافیک و با شیوه هنری، شمای کلی بنر می باشد. بنرها همانند پوسترها جهت تبلیغات طراحی و اپ می گردند و پیام تبلیغاتی خود را در قالب یک طرح هنری و گرافیکی به مخاطب عرضه می دارند. متون به کار رفته در طراحی بنرها اغلب تبلیغاتی است و از جملات زیبا و آراسته در آن استفاده می گردد. هزینه طراحی و چاپ بنرها معمولا از پوسترها ارزان تر هستند زیرا جنبه تبلیغاتی آن بالاتر و در نتیجه صرفه اقتصادی آن باید بیشتر باشد.

 

 

مزایای استفاده از استندهای تبلیغاتی فروشگاهی و نمایشگاهی 

    استفاده از استندها در فضای داخلی و فضاهای خارجی

    استفاده از استند رول آپ گردان که بصورت دوطرفه چاپ می شود

    قیمت پایین استندها و مقرون به صرفه بودنشان

    حمل و نقل آسان استندها و نصب آسان و سریع آن ها

    طراحی آسان و ساده استندها و ایجاد تغییرات با کمترین میزان تخصص

    براحتی سایز استندها قابل تنظیم است

    قابلیت تولید سایز اختصاصی استند

    تنوع در فرم استندها و ساخت قالب دلخواه مشتریان

    قابلیت طراحی و ساخت نسبت به نیاز مشتریان

 

چاپ استند ها به چه صورت انجام می شود؟ 

چاپ استند پلات و لمینیت به این صورت است که اول طراحی کار به وسیله نرم افزار های طراحی مانند فتوشاپ یا ایلیستریتور یا کرل و … انجام شده (در ضمن اندازه های متداول چاپ استندها 200×90 و 60×160 سانتی متر می باشد) و پس از طراحی با دستگاه پلاتر استند چاپ شده و با دستگاه لمینیتور روکش دهی و لمینیت می شود. سپس 4 گوشه کار به وسیله دستگاه پانچ زن  پانچ و رو ی میله های استند قرار میگیرند.

چاپ استند بنر راحت تر است و از لحاظ قیمتی قیمت پایین تری نسبت به استند پلات و لمینیت دارد . طرح مورد نظربا دستگاه چاپ بنر چاپ شده و پس از پانچ روی پایه های استند قرار میگیرد.

در بعضی موارد مشتریان تماس می گیرند و از قیمت های پایین تری که دارند صحبت میکنند و از ما درخواست چاپ استند ارزان می کنند. در جواب این دوستان و مشتریان عزیز باید بگوییم که کیفیت میله ای استند باعث نوسان و یا تفاوت قیمت استند ها میشود هر چقدر این میله ها کیفیت بالاتری داشته باشند قیمت استندها بالاتر است.

 

آیا کیفیت چاپ استند و سازه های نمایشگاهی بر میزان فروش محصول تاثیر دارد؟ 

شرکت ها و موسسات برای معرفی محصولات و ارائه لیستی از خدماتی که به مشتریان ارائه می دهند از چاپ استند استفاده می کنند. کیفیت این استند چاپ شده برای رسیدن به اهداف این شرکت یا موسسه بسیار مهم است. کیفیت پایین چاپ استند می تواند اهداف یک شرکت را در مقابل مشتریان حساس وارونه نشان دهد بصورتی که مشتریان با دیدین کیفیت پایین چاپ استند به کیفیت محصولات آن شرکت هم بد گمان می شوند پس در انتخاب مجریان و چاپخانه خود دقت لازم را به عمل آوردید.

یکی دیگر از عامل هایی که می توان بر روی انتخاب مشتریان تاثیر گذارد کیفیت پایین سازه های نمایشگاهی  و استند های فروش است بصورتی که یک استند رول آپ در مواقع حساس می تواند بیشترین بازدهی را داشته باشد .به عنوان مثال در همایشی که هزاران نفر نشسته اند استند یا رول آپ تولید شده کج باشد یا بشکند آیا واقعا آن موقع هم بدنبال جنس ارزان تر میگردید؟

 

 

برای اطلاع بیشتر در مورد بنر ها پیشنهاد میشود مقاله زیر را مطالعه بفرمایید: 

چاپ بنر یکی از ابزار مهم و تاثیر گذار تبلیغاتی به حساب می آید.

بنر چیست؟ 

بنرها یکی از مهمترین ابزار برای انتقال یک اخبار یا مناسبت یا پیام تبلیغاتی به مخاطبان خود هستند. بنرها از نوعی پارچه ضخیم که درون آن لایه های از پلاستیک هم وجود دارد ،تولید می شوند. چاپ بنر تبلیغاتی هدفی جز انتقال یک مفهموم را ندارد به اینصورت که در طراحی بنرهای تبلیغاتی از المانی خاص برای رساندن پیام که این المان خاص می تواند لوگو یا نوشته تبلیغاتی یا آگهی تبلیغاتی یا عکسی از محصول یا کارخانه باشد، استفاده می شود.

 

 

چاپ بنر 

تمامی تعریف هایی که برای بنرهای دیجیتالی وجود دارد در بنرهای چاپی نیز صادق است، با این تفاوت که بنرهای چاپی متحرک و چرخان یا چشمک زن نیستند و به صورت ثابت طراحی می شوند. از آنجاکه قابلیت جلب مخاطب از طریق تحرک و چشمک زنی را ندارند، باید توسط رنگ ها و المانهایی مناسب، نظر مخاطب را به خود جلب نمایند باشد

 

انواع بنرها 

بنرها از لحاظ سایز و از لحاظ افقی یا عمودی بودن و نیز از لحاظ دیجیتالی یا چاپی بودن به چند دسته تقسیم می شوند

 

چاپ بنر تبلیغاتی بوسیله دستگاه های سالونت و اکوسالونت انجام می شود. چاپ بنر ارزان با استفاده از بنرهای چینی با انس پایین و چاپ بنر فوری حرفه ای در تهران بوسیله بنر کره ای با انس بالا انجام می شود. اگر شما هم بدنبال مکانی برای طراحی بنر تبلیغاتی یا چاپ بنر شبانه روزی می گردید و قیمت چاپ بنر هم برایتان خیلی مهم است پیشنهاد می کنیم از خدمات گروه خطخطی استفاده بفرمایید .این مرکز با ارائه خدمات چاپ بنر فوری در شرق تهران ، چاپ بنرفوری در شمال تهران ، چاپ بنر فوری در غرب تهران اماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

چاپ بنر در بیلبوردها 

در هر صنعتی که باشیم باید با تکنولوژی جلو رفته و راه های سریع تر به هدف رسیدن خود را هموارتر نماییم . امروزه می توان با استفاده از بیلبوردهایی که در اتوبان ها و خیابان ها نصب میکنند میلیون ها نفر را از خدمات و محصولات خود آگاه کرد. این بیلبوردها یکی از سریعترین و تاثیر گذار ترین تبلیغات محیطی به حساب می آید .

 

چاپ بنر های تبلیغاتی برای استفاده و نصب بر روی این بیلبوردها یکی از تاثیر گذارترین روش ها به شمار می آید. چاپ بنر فوری یکی از سریعترین روش هاست که در کمترین زمان از بیلبوردها استفاده کنیم .

 

چاپ بنر فوری در مواقعی که یک موضوع طی زمانی خاص منقضی می شود بیشتر پر رنگ می شود. بعنوان مثال تبلیغ یک بستنی  که برای فروش بیشتر باید در فصل تابستان از آن استفاده شود.

 

فلکسی ، فلکس یا به عبارت صحیح تر ” فلکسی فیس ”متریالی است که برای تابلوهای سردر مغازه ها ، فروشگاهها ، تابلوهای عابر پیاده ، برخی از بیلبوردها و به طور خلاصه برای تابلوهایی که لامپ مهتابی دارند استفاده میشود . فلکسی یا فلکس دو نوع چینی و کُره ای دارد ، نوع چینی آن معمولا ۱۸ اُنس و نوع کُره ای آن ۲۰ اُنس میباشد ، متریال فلکسی به جنسی اطلاق میشود که نور را از خود عبور میدهد در حالی که بنر این قابلیت را ندارد و معمولا نور از جلو به آن تابانده میشود ، بنر نیز مثل فلکسی دو نوع چینی و کُره ای دارد و هر دو نوع آن گراماژی بین هشت اُنس تا سیزده اُنس را دارند ، تفاوت بنر چینی با بنر کُره ای در کیفیت چاپ و مقاومت بنر است ، بنر کُره ای از کیفیت چاپ بالا و همچنین مقاومت بالاتری نسبت به بنر چینی برخوردار است ، بنرهایی که برای استفاده معمولی میباشد معمولا ده اُنس چاپ میشوند ولی اگر بنر را برای تابلوهای سر در فروشگاه استفاده میکنید که قرار است نور از جلو داشته باشند ، توصیه میشود از بنر سیزده اُنس استفاده کنید ، البته میتوانید در این مورد با تابلو ساز خود مشورت کنید . نوع دستگاه چاپ نیز در بالا بودن کیفیت چاپ نقش بسیار مهمی دارد ، به این معنی که اگر شما برای چاپ خود از بنر کُره ای استفاده کنید ولی دستگاهی که با آن چاپ میکنید دارای کیفیت پایین چاپ باشد ، کار شما از کیفیت بالایی برخوردار نخواهد بود.در نظر داشته باشید که فلکسی معمولا کمی تیره تر از بنر چاپ میشود ، دلیلش هم به خاطر وجود لامپ مهتابی داخل تابلو است ، چنانچه فلکسی مانند بنر چاپ شود در طول شب که مهتابی داخل تابلو روشن میشود کار چاپ شده شما تا حد زیادی بی حال و بی رنگ و رو خواهد شد.

 

بنرهای دیجیتالی 

بنرهای دیجیتالی براساس طول و عرضشان در واحد پیکسل به انواع مختلف تقسیم می گردند.برخی از بنرها به صورت ثابت و برخی به صورت فلش یا تصاویر متحرک یا در برخی موارد چرخان، طراحی می گردند. بنرهای دیجیتالی در صفحات وب و صفحات دیجیتالی نمایش داده می شوند و اغلب آنها دارای یک عنصر چشمک زن در درون خود می باشند.

 

وجه مشخصه بنرهای دیجیتالی همان چشمک زن بودن آنها می باشد. برخی از آنها به یا کوچک بوده که به تمبر پستی نیز شهرت دارند و معمولا در حواشی thumbnail صورت و کناره های صفحات دیجیتال و وب سایت ها، قرار داده می شوند. اما بنرهای بزرگ که سایز استاندارد آن ۴۶۸ و یا ۱۲۰ پیکسل پهنا و ۶۰ پیکسل ارتفاع می باشد، در قمست های اصلی سایت مثلا در هدر یا سردر سایت قرار داده می شوند و از بنرهای درشت محسوب می شوند. 

بنرهای دیجیتالی گاهی در وب سایت های پربازدید برای آگهی، گذاشته می شوند و گاهی هم از طریق وب سایت های آگهی دهنده و مخصوص تبلیغات، در معرض نمایش قرار داده می شود.

کار برد چاپ بنر در دنیایی با تکنولوژی های جدید 

در دنیای امروز و با پیشرفت ارتباطات و تکنولوژی صنعت تبلیغات هم به سرعت برق و باد دچار تغییر و تحول می شود. هر روز تکنولوژی های جدید ارتباطات را اسانتر می نمایند و میتوانیم کنترل بیشتری رو زندگی خود و وسایل خود داشته باشیم . خانه ها و وسایل خانه از دور خاموش و روشن میشوند و کنترل آنها حتی از دورترین مکان ها هم بوسیله این تکنولوژی ها آسان و آسان تر می شوند.